Na japonské farmě je 45 zvířat podezřelých na BSE

Existuje podezření, že na japonské farmě v prefektuře Hokkaidó je 45 krav nakažených nemocí šílených krav (BSE). Jde o 43 dospělých zvířat a dvě telata po krávě, která uhynula v lednu. Uvedli to dnes představitelé prefektury. Úřady na ostrově Hokkaidó nařídily, že žádná z celkem 432 krav chovaných na farmě nesmí opustit podnik.

Telata, která jsou nyní podezřelá z BSE, pochází z krávy, která uhynula v lednu. Na farmě v prefektuře Hokkaidó se totiž v tomto měsíci potvrdil 22. případ nemoci. Postižená kráva měla v krmivu masokostní moučku ještě před zářím 2001, kdy Japonsko její zkrmování zakázalo. Jde o první případ, kdy se v Japonsku prokázalo spojení mezi nemocí a tímto krmivem.
Představitelé prefektury začne nyní podezřelých 45 zvířat testovat tento pátek. Zvířata se porazí, odebere se vzorek mozkové tkáně a zbytek těl se spálí na popel. Výsledky testů by mohly být k dispozici v pondělí.
Poté, co se v Japonsku potvrdil první případ nemoci v roce 2001, země testuje každé zvíře, které se v Japonsku porazí a jehož maso jde na trh.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *