02.05.2014 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Karvinsku hrozí kvůli krádeži dveří na dálnici srážky se zvěří

Řidičům, kteří jedou po dálnici D1 přes Bohumín na Karvinsku, hrozí zvýšené nebezpečí, že se srazí se zvěří. Zloději tam totiž téměř před dvěma měsíci ukradli kovové únikové dveře v protihlukových stěnách, kterými se nyní na silnici dostávají zvířata z okolních polí a remízků. Několik nehod se zvěří už se tam v posledních týdnech i stalo. Informovala o tom mluvčí bohumínské radnice Lucie Balcarová.

Naposledy srážku s vozem odnesla březí srna, která měla několik dní před porodem dvou kolouchů. Zatím to vždy odneslo nevinné zvíře, jenže jde o úsek, kde se jezdí minimálně stokilometrovou rychlostí, a nakonec to mohou být místo zvířat dvě nevinné děti v autě, uvedl Čestmír Kaspřák z Mysliveckého sdružení Bohumín. Právě myslivci radnici na problém upozornili.
Zloději podle Balcarové ukradením značného počtu masivních kovových dveří po obou stranách dálnice i dálničního přivaděče způsobili škodu za 500 000 korun. Správcem dálnice je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ředitelství se chystá chybějící dveře nahradit a současně je zabezpečit proti opětovnému odcizení. Panty dveří zavaří, aby je už nenechavci nemohli vysadit a odtáhnout pryč. Už je dokonce v soutěži vybrána firma, která dveře dodá a upraví. Celý problém je ovšem v tom, že v současné době jsou veškeré zakázky ŘSD pozastaveny, uvedl vedoucí odboru dopravy bohumínské radnice Pavel Vavrečka.
Podle Balcarové je zarážející, kam se poměrně rozměrný lup poděl. Bohumínští strážníci totiž zajistili jediné dveře. Lidé, kteří je vezli, tvrdili, že je našli odhozené a o žádných dalších nevědí. Mluvčí uvedla, že strážníci následně prošli všechny sběrny ve městě, ale žádné další ukradené dveře nenašli.*

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down