03.09.2007 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Liberecku zase vyhrál mošt

Celkem z 29 výrobků od 11 dodavatelů vybírala letos odborná porota nejlepší výrobky z Libereckého kraje. Stejně jako loni vyhrál suverénně mošt z Katan. Letos jde o višňový mošt, který dostal nejvíce bodů nejen v kategorii nealkoholických nápojů, ale i hlavní cenu. Loni se podobně vedlo Lažanskému rubínu černý rybíz. Vítězná společnost předala oba šeky, na finanční odměny za vítězství v dané kategorii i za celkové prvenství (dohromady 60 tisíc korun domu s pečovatelskou službou a dětskému centru v Jilemnici.

 Mezi dalšími oceněnými byly Jizerské pekárny, které zvítězily ve svých kategoriích s výrobky Racio bochánek a dvě vícezrnné směsi na výrobu bezlepkového chleba a bio chleba. Dále malá mlékárna Jiřího Vrkoslava ve Zlaté Olejnici za kefírové mléko „jako od babičky“ či Podkozákovský achát - kozí sýr s modrou plísní, z malé kozí farmy v Chuchelně. .
Soutěž o Výrobek roku vyhlašuje Liberecký kraj ve spolupráci s Regionální agrární radou. Letos se přidala i Potravinářská komora ČR. Hlavním cílem je upozorňovat spotřebitele na kvalitní krajové výrobky. Vítězové mají nejen právo používat na oceněném výrobku značku "Výrobek Libereckého kraje". Dostávají také 20 tisíc korun za vítězství ve své kategorii a absolutní vítěz, který dostane nejvíce bodů při hodnocení, ještě k tomu dalších 40 000 Kč.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down