20.02.2014 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na ministerstvu pokračuje audit kvůli vysokým nákladům na poradenství a chystá se vlna personálních změn

Ministerstvo životního prostředí čeká od 1. března další vlna personálních změn, které proběhnou na některých pozicích ředitelů odborů a dalších postech. Slučovat se mají i některé odbory. Uvedl to ministr životního prostředí Richard Brabec. Na ministerstvu dále pokračuje audit, který se mimo jiné zabývá i nevýhodnými smlouvami a předraženým poradenstvím.

Brabec řekl, že nepůjde o dramatické změny, že by odcházely desítky lidí. Budou to spíš jednotlivci. Rádi bychom, aby po 1. březnu mělo ministerstvo už v zásadě téměř finální podobu. Na některých postech doposud pracují podle něj spíš úředníci, které dosadily politické strany.

Na ministerstvu také ještě neskončil interní audit, který se měl provést na základě koaliční smlouvy. Jak Brabec včera sdělil novinářům před jednáním vlády, kontrolují se aktuální i uzavřené smlouvy, které jednotlivé resorty považují "za toxické". Připustil, že se mu některé nelíbí z hlediska ceny díla či hodinové sazby nebo obsahu.

Na konci ledna Nejvyšší kontrolní úřad zveřejnil, že náklady MŽP na konzultační, poradenské a právní služby vzrostly za dva roky více než dvojnásobně. V roce 2010 ministerstvo za ně podle NKÚ zaplatilo 23,3 milionu korun, o rok později 34,8 milionu korun a v roce 2012 zhruba 48 milionů korun.
Brabec potvrdil, že náklady na poradenství za poslední tři roky stouply o desítky milionů korun ročně, ačkoli předchozí vedení MŽP kritiky vždy odmítala. Řešit se podle Brabce bude, zda byly kontrakty podepsány v souladu se zákonem, pokud ne, vyvodí se důsledky. Poznamenal, že jde v minulých letech asi o 50 milionů. Na letošek z 'živých' smluv je tam z hlediska právního poradenství celá řada zbytečného externího poradenství, které by si ministerstvo mohlo dělat samo, dodal.
Brabec již dříve řekl, že se budou slučovat také některé odbory. Jeho náměstci mu už prý předali návrhy a dnes se o tom má na MŽP jednat. Sloučení bude probíhat tam, kde to bude efektivnější, poznamenal ministr. Některé odbory, které v minulosti zanikly, se naopak mohou obnovit. Snahou je získat minimálně na úrovni náměstků a ředitelů klíčových odborů zpět odborníky nebo i schopné nové lidi, poznamenal.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down