28.05.2001 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na mistrovství ČR v kosení dominovali bratři Slámové

Čtyři bratři Slámové z Maršovic na Žďársku dominovali v soboru soutěži Sekáč roku o putovní pohár ministra zemědělství. Pohár získal pětadvacetiletý Ludvík, který ve finále úsek louky o rozměrech 40 krát 6,3 metru posekal za 14 minut 44 vteřin. O dvě desetiny vteřiny byl horší čas jeho devětadvacetiletého bratra Jaroslava. Dvojnásobný vítěz soutěže, třicetiletý Bohumil Sláma, se letos umístil třetí. Na další příčce skončil nejmladší z bratrů, Zdeněk. Soutěže se letos zúčastnilo 43 mužů a deset žen.

Mezi ženami si nejlépe vedla čtyřicetiletá Jaroslava Maříková z Vlčetínce u Nové Včelnice na Pelhřimovsku. Finálový úsek o rozměrech 28 krát čtyři metry pokosila v odpoledním horku za necelých 13 minut.
"Jsou natrénováni, posekali už svoje latifundie u Pohledce," komentovali výkon Slámových soupeři. "Sečeme trávu jenom na krmení, pro pět kusů hovězího a pár králíků," řekl ČTK Bohumil Sláma. Sena se na pěti hektarech sečou strojem, dodal. Vítězství v soutěži záleží podle něj jednak na okamžité fyzické kondici, na dobře naklepané kose, nabroušené karbulákem, kameňákem či mramorákem. Nejjemnější je mramorák, vysvětlil místní název pro typ brousku. Podíl na úspěchu má i štěstí, s jakým si sekáč vylosuje svůj úsek louky, podotkl Bohumil.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down