17.05.2000 | 04:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Moravě by mohly začít žně již koncem června

Současné trvale teplé počasí urychlilo vývoj přírody a tím i vývoj vegetace zemědělských plodin podle jednotlivých oblastí České republiky o 15 až 21 dní. To znamená, že žně na Moravě by mohly letos začít již koncem června. Řekl to dnes předseda Svazu zemědělských družstev a společností Miroslav Jirovský. Podle jeho slov jsou první letošní sklizně sena pouze na 30 až 40 procentech loňské úrovně a sklizně vojtěšky se v tomto srovnání pohybují kolem 40 až 50 procent.

Jak Jirovský uvedl, nejvíce utrpěly počasím drobnosemenné plodiny zasívané na jaře, které nemají možnost dokončit svůj růst. „ Máme informace, že se zaorává až 80 procent ploch máku, cukrovka je řídká, a pokud se týká trav na semeno a podsevů, je otázkou, zda za této situace vůbec přežijí. Řídké zůstávají také jařiny a u ozimů zasychají odnože, dodal.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down