01.02.2007 | 04:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Moravě vzniklo sdružení producentů cukrovky a mléka

V Příkazích na Olomoucku dnes založilo asi čtyřicet procent producentů mléka a cukrové řepy Sdružení zemědělských producentů (SZP). V organizaci jsou prvovýrobci z Olomouckého kraje, Zlínského kraje a Moravskoslezského kraje. Sdružení má hájit zájmy svých členů, například vyjednávat plné dorovnání kompenzačních plateb za cukrovou řepu, uvedl předseda výboru SZP Václav Kuba.

Hodlá také vyvolat jednání s ministerstvem zemědělství.
Předseda výboru Kuba poukázal na to, že Česká republika je jediná země, kde producenti cukrovky nedostanou plné kompenzační platby za pokles cen. Zhruba třetinu přidělených peněz nebude vyplacena pěstitelům cukrovky, rozdělí si ji i další zemědělci.
Vedení nově vzniklého sdružení jedná o členství i se zemědělskými podniky z jižní Moravy a Královéhradeckého kraje. Očekává, že v organizaci budou mít v budoucnu zastoupení také producenti chmele či brambor. Plánují si, že by se chtěli podílet i na připomínkování legislativy, sdělil Kuba.
Ministerstvo zemědělství je připraveno jednat se sdružením, jeho vznik respektují. Uvítalo by však, kdyby zemědělci vystupovali jednotně, reagoval Hugo Roldán z tiskového oddělení ministerstva zemědělství. Podle něj bude na zvážení ministra, zda pro něj sdružení bude dostatečně reprezentativní na to, aby se stalo připomínkovým místem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down