19.01.2004 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Mostecku možná postaví továrnu na spalování biomasy

Sláma a šťovík by se měla spalovat v továrně na výrobu elektřiny a páry z biomasy, kterou chce na Mostecku postavit nadnárodní společnost ICKM Real Estate. Investice se pohybuje okolo tří miliard korun. Vybudování továrny vytvoří desítky nových pracovních míst, uplatnění by mohli najít i místní zemědělci.

Podle ústeckého hejtmana Jiřího Šulce bude kraj bude tento investiční záměr. Firma dodavatele bude hledat přímo v regionu.
V Ústeckém kraji vlastní společnost několik zemědělských farem. Podle Šulce chce firma investovat na severu Čech v rámci tří velkých projektů. Jedním z nich je právě továrna na
zpracování biomasy. ICKM Real Estate investuje v České republice do oblasti alternativních zdrojů energie, stavebnictví nebo zemědělství. V Praze staví několik tisíc bytů. Podle Šulce realizace projektů v Ústeckém kraji zlepší jeho ekonomiku a pomůže ČR naplnit kvóty pro výrobu energie z obnovitelných zdrojů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down