Na odměny pro pracovníky podílející se na předsednictví půjde 100 milionů Kč

Na odměny pro pracovníky, kteří se podíleli na nedávno skončeném českém předsednictví v Radě Evropské unie, vyčlenila vláda 100 milionů korun. Největší část, 70 milionů Kč, připadne jednotlivým resortům, dalších 20 milionů dostane Ministerstvo zahraničí na odměny pro pracovníky Stálého zastoupení ČR v EU v Bruselu a desetinu vyplatí Úřad vlády ČR. Vyplývá to z materiálů, které poskytl Úřad vlády ČR a které ve středu kabinet schválil.

Už v roce 2019 tehdejší kabinet ANO a ČSSD usnesením stanovil, že se na předsednictví mají co nejvíce podílet stávající zaměstnanci úřadů. Podle úřadu vlády měli zajišťovat především vysoce odborné činnosti. Odměny byly v původním materiálu zmíněny spíše obecně, nikoli závazně.
Ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN) tak jakožto centrální koordinátor předsednictví navrhl vyčlenit z vládní rozpočtové rezervy prostředky až do výše 100 milionů korun.
Pro jednotlivé resorty bude k dispozici 70 procent, rozděleny peníze budou podle počtu jednotlivých zasedání ministerských rad a pracovních skupin. Stálé zastoupení ČR při EU obdrží pětinu celkových prostředků, podle úřadu vlády na jeho pracovnících ležela hlavní tíha v posledních fázích politické části předsednictví. Desetinu obdrží úřad vlády.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down