23.05.2022 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Olomoucku v Rychlebských horách se podle odborníků objevili vlci

V oblasti Rychlebských hor na severu Olomouckého kraje zaregistrovaly hlídky dobrovolníků i fotopasti pohyb minimálně dvou vlků. Zraněný vlk byl před časem spatřen v obci Vlčice na Jesenicku. Informaci o výskytu vlků v Javornickém výběžku severozápadně od Jeseníku uvedl server Šelmy.cz, který provozuje Hnutí Duha.

"V posledních měsících se v oblasti Rychlebských hor pohybují alespoň dva vlci. Kromě stopování mapovateli a dobrovolníky Vlčích hlídek se jejich přítomnost podařilo doložit i pomocí fotopastí," uvedl server Šelmy.cz . V polovině května náhodný svědek natočil vlka na okraji obce Vlčice. Záběry zveřejnil na sociálních sítích obecní úřad a příspěvek už sdílelo několik stovek uživatelů.

Tuzemská populace vlků  pomalu roste. Na území České republiky se podařilo zmapovat 24 vlčích teritorií. Většina z nich se nacházela v Čechách, hlavně v pohraničních oblastech. V 18 případech šlo o smečky, ve čtyřech případech o vlčí pár a ve dvou o teritoriální jedince. Nejčastěji se do Česka dostávají vlci ze severu - ze středoevropské nížinné populace, jejíž centrum je v západním Polsku a v Německu. Na Moravu a do Slezska se zatím šíří vlci ze slovenských a polských Karpat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down