01.07.2004 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na ozdravení včelstev vydá kraj Vysočina zhruba milionovou částku

Včelaři dostanou poprvé finanční podporu od kraje Vysočina. Částka vyšší než jeden milion korun má přispět k ozdravení včelstev. Dotace má být využita na nákup techniky, schopné účinněji ničit parazitární onemocnění. Suma financí bude rozdělena mezi třiačtyřicet místních organizací Českého svazu včelařů.

Ke zlepšení zdravotního stavu včelstev má přispět nákup asi šedesáti kompresorů. Kompresory vhánějí pod tlakem ochranné látky do úlů. Likvidace roztoče vykuřováním totiž není tak účinné. Nová technika zůstane v majetku organizací a jednotliví chovatelé si ji budou půjčovat.
Kvůli roztoči vloni na Vysočině uhynula třetina včelstev, což je nejvyšší podíl mezi kraji. Tato oblast je podle hejtmana Františka Dohnala minimálně podporovaná státem. Příspěvek navíc nepřímo pomůže i zemědělským podnikům k lepším výnosům, dodal.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down