08.07.2014 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na plodinové burze pokračoval pokles cen

Na Plodinové burze Brno pokračuje pokles cen zemědělských komodit, u některých obilovin šlo v posledním sledovaném období o výrazný pád. Pšenice zlevnila o devět procent. Trend souvisí s očekávanou sklizní. Obilí je levnější než před rokem, vyplývá z informací, které dnes burza zveřejnila.

Největší pád cen zaznamenala krmná pšenice, a to až o devět procent, nyní se prodává okolo 4000 korun za tunu. Loni stálo stejné množství okolo 4600 korun. Až o sedm procent klesla cena potravinářské pšenice a krmného ječmene. Řepka je proti loňsku levnější zhruba o 1200 korun.
Zemědělci už vyjeli ke sklizni v nižších polohách, zatím se dostali převážně k ozimému ječmenu. Například na jižní Moravě, kde obilí dozrává nejdříve, se očekává začátek hlavních žňových prací ve druhé polovině tohoto týdne.
Další burzovní den bude 22. července, Plodinová burza Brno sleduje ceny zemědělských komodit od roku 1995.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down