20.10.2015 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na poctivce bude vytažen bič

Čtenáři týdeníku Zemědělec, kteří odpovídali na otázku „Domníváte se, že zavedení elektronické evidence tržeb bude likvidační pro menší podnikatele?“, se rozdělili přibližně na dvě stejné skupiny. Polovina volila odpověď „ano“ a „spíše ano“ a padesát procent „ne“ a „spíše ne“. Lidé, hlasující pomocí internetu, se však ve větší míře přikláněli k variantám „ano“ a „spíše ano“ ve srovnání s těmi, kteří zaslali své mínění na anketním lístku.

Respondent z okresu Rychnov nad Kněžnou, který zaškrtl variantu „ano“ uvedl, že nepoctivci budou i nadále nepoctivci nabízející práci na černo a na poctivce bude opět vytažen bič. „Přitvrzujeme podmínky tam, kde není třeba,“ napsal na anketní lístek. Čtenář z Kutnohorska, volící možnost „spíše ne“ svoji volbu odůvodnil tím, že i menší podnikatelé si na zavedení elektronické evidence tržeb budou muset zvyknout. Zemědělec z Jihlavska, který také zaškrtl variantu „spíše ne“, uvedl, že ze začátku to bude něco stát, ale určitě se vymyslí něco, jak to půjde obejít. Další čtenář míní, že to zavedením elektronické evidence tržeb přibyde další obtěžující byrokracie. Co se nenamarkuje do pokladny, to se podle něj stejně nezdaní. „Sníží se příjmy podnikatelů, zvýší se výběr daní a bude dost peněz na zvýšení platů státních zaměstnanců,“ napsal na svůj anketní lístek soukromě hospodařící rolník z Jičínska s tím, že bude-li zavedení elektronické evidence tržeb likvidační, je to důkaz, že podnikatelé neplatili daně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down