15.11.2006 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na podání žádosti o náhradu škod z jarních záplav je čtrnáct dnů

Do středy 29. listopadu mohou zemědělci, které postihly letošní jarní záplavy, žádat o náhradu škod. Žádosti, jejich součástí musí být protokol o zjištěných škodách, mohou podávat na příslušné zemědělské agentury – pozemkové úřady. Kompenzace se týkají škod na polních kulturách, které způsobily záplavy během března a dubna tohoto roku. Informovala o tom mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová.

Výše dotace bude Králové odstupňovaná podle míry poškození porostů. O odškodnění za uhynulou zvěř v důsledku povodní se mohou ucházet také uživatelé honiteb.
Celkově je na dotace na zmírnění škod na polních kulturách a zvěři k dispozici 115 milionů korun. Z toho je 19,5 miliony korun vyhrazeno na odškodnění za letní povodně, kde se finanční pomoc bude vyplácet poté, až tuto veřejnou podporu odsouhlasí Evropská komise, uvedla mluvčí úřadu.
Úplné znění zásad, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod na polních kulturách a zvěři způsobených povodněmi roku 2006, je k dispozici na webové stránce ministerstva zemědělství www.mze.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down