18.10.2000 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na podnikatelskou misi je možné se přihlásit do 25. října

Státní návštěvu Peru a Chile, vedenou vicepremiérem a ministrem zahraničí ČR J. Kavanem, doprovodí ve dnech 3.-10.12.2000 podnikatelská mise organizovaná Hospodářskou komorou ČR. V současné době ještě mají podnikatelé možnost přihlásit se k účasti v této misi, a to prostřednictvím Hospodářské komory, která přijímá až do 25. 10. 2000 závazné přihlášky. Obě latinskoamerické země patří mezi zajímavé trhy, kde mají šanci čeští dodavatelé strojního a technologického vybavení pro sektory dopravy, energetiky, těžby nerostů i zemědělství, ale také vývozci tradičního českého skla nebo cestovní kanceláře.

Obě země mají otevřenou ekonomiku a liberalizovaný obchodní režim. V obou zemích je možné ucházet se o veřejné zakázky v rámci státních programů modernizace infrastruktury. V Chile, kde působí i smíšená Chilsko-česká komora navíc v době návštěvě delegace proběhnou „České dny“, na nichž se bude prezentovat i česká kultura.
Účastníci podnikatelské mise absolvují v Limě a Santiagu mnohostranná i dvoustranná obchodní jednání s vytipovanými obchodními partnery, budou se částečně podílet na oficiálním programu ministra Kavana v obou zemích. Návštěva dává příležitost upevnit existující vazby – např. do Peru český průmysl tradičně dodával dieselelektrické agregáty – a zejména navázat přímé kontakty. Až dosud totiž velká část dvoustranného obchodu probíhá přes třetí země, zejména z důvodu velké vzdálenosti a malé vzájemné znalosti. Účast v podnikatelské misi je především příležitostí k napřímení existujících obchodních vazeb.
Více informací a závaznou přihlášku si je možné si vyžádat u Ing. A. Raszykové na tel: 02-240 96 481 nebo e-mailem: raszykova@komora.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down