03.01.2007 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na podporu přeshraniční spolupráce nabízí protředky Visegrádský fond

Mezinárodní visegrádský fond nabízí žadatelům pro letošní rok pět milionů eur. Možnosti využití grantových a stipendijních programů budou tématem připravované debaty 15. ledna 2007 v Jihlavě. Podpořeny mohou být kulturní, vědecké a vzdělávací projekty, výměnné pobyty mladých lidí nebo přeshraniční spolupráce. Informovala o tom mluvčí Krajského úřadu kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Při financování projektů dává Mezinárodní visegrádský fond (Fond) přednost těm, kterých se účastní subjekty (spolupořadatelé) ze všech zemí Visegrádské čtyřky (V-4). Fond nepodpoří projekty, kterých se účastní méně než tři země V-4, výjimkou jsou projekty v oblasti přeshraniční spolupráce. Fond může rovněž financovat projekty zahrnujících spolupráci s dodatečnými subjekty mimo země Visegrádské čtyřky pod podmínkou, že takové projekty jsou v souladu s cíli Fondu. Uchazeči ze zemí mimo V-4 mohou žádat o grant za stejných podmínek, pokud se projekt tématicky týká visegrádské spolupráce, upřesnila dále Svatošová.
Více informací o této další možné formě získání prostředků na projekty bude prezentovat René Kubášek, český zástupce při Mezinárodním visegrádském fondu 15. ledna 2007 ve 14:00 hodin v kongresovém sále sídla Krajského úřadu kraje Vysočina, Žižkova 57, Jihlava. Registrace na tuto debatu je možná až do 11. ledna 2007 na telefonním čísle.: 567 602 318 nebo na e-mailu: zpevakova.m@kr-vysocina.cz.
Mezinárodní visegrádský fond (IVF) je organizace založená v roce 2000 vládami zemí Visegrádské čtyřky (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko), která prostřednictvím grantů a stipendijních programů podporuje každoročně stovky projektù především v oblasti kultury, vzdělání, vědy, podpory turistiky či výměny mládeže.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down