26.06.2006 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na pořadu jednání maso, obilí, biopaliva

Dvě zásadní jednání absolvoval dnes Jan Veleba , prezident Agrární komory ČR. Ráno se zúčastnil jednání se zhruba 100 zemědělci (dodavateli jatečných zvířat do masokombinátů v Plané, Studené a Kosteleckých uzenin) v Kostelci. Skupina Agrofert pozvala své dodavatele, aby společně probrali dodavatelsko-odběratelské vztahy.Jan Veleba stanovil pět nejdůležitějších bodů spolupráce zemědělců s potravináři.

Podle něj je za prvé třeba vyvinout tlak na novou vládní garnituru a odbourat stálé handrkování o danou výši podpor(viz přístupové dohody)
Za druhé by se oba partneři, zemědělci a zpracovatelé měli bránit tlakům obchodních řetězců na stále se snižující cenu a dovozům levných zahraničních potravin s dumpingovými cenami.
Za třetí by oba partneři měli vyjednávat a stanovit si optimální podmínky na trhu.Takové,aby vyhovovaly oběma partnerům a nepoškodili spotřebitel.
Za čtvrté by se měl prosadit legislativně určitý rámec pro chování řetězců na českém trhu
Za páté je to společná propagace českých potravin na tuzemském trhu.
V odpoledních hodinách se v prostorách AKČR Jan Veleba sešel s Jiřím Malúšem,aby projednal otázky týkající se všeho co souvisí s cenami drůbežího masa, hovořili o přípravách na žně a o nutnosti co nejdřív řešit chybějící legislativní rámec pro výrobu biopaliv. Zítra Agrární komora svolává do Žďáru nad Sázavou Obilnářské fórum (začátek je od 9 hodin), kde ve 13 hodin proběhne tisková konference na dané téma. Fórum proběhne v Kulturním domě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down