Na potravinové banky dá letos stát 29 milionů korun

Devětadvacet milionů korun dá letos Ministerstvo zemědělství v Národním dotačním programu na podporu činnosti potravinových bank. Meziročně je to o sedm milionů více. Cílem je snížit v Česku plýtvání potravinami. Na českobudějovickém agrosalonu Země živitelka to řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Loni se v potravinových bankách podařilo získat asi 1,21 milionu kilogramů potravin, pomohly měsíčně 63 tisíce lidí. "Když strukturu vybudujeme, můžeme časem částku (dotace) snížit. Za rok a půl jsme vybudovali infrastrukturu, která je v každém kraji, má to smysl," řekl ministr. Doplnil, že od 1. ledna 2018 musí obchody s prodejní plochou nad 400 metrů čtverečních povinně darovat potraviny. Jurečka dále řekl, že stoupá zájem o dotace, které podporují export zemědělských a potravinářských komodit. Předloni obdrželo ministerstvo 15 žádostí, loni 104 žádostí. "Zvýšili jsme počet veletrhů, na které jdeme, je jich jedenáct. Jsem rád, že na to potravináři reagují," řekl Jurečka.

Pro letošek je v této části Národního dotačního programu připraveno 20 milionů korun. Celkové investice z tohoto programu přesáhly v letech 2013 až 2016 tři miliardy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down