24.03.2017 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na pozemkové úpravy šlo loni méně peněz

Na pozemkové úpravy šlo loni meziročně zhruba o 15 procent méně peněz. Vynaložilo se 1,25 miliardy oproti předloňským 1,48 miliardy korun. Většina peněz byla na úpravy, menší na návrhy úprav. Vyplývá to z údajů, které při příležitosti vyhlášení desátého ročníku soutěže Společné zařízení roku poskytl Státní pozemkový úřad (SPÚ).

Mezi pozemkové úpravy patří například stavby polních cest, protierozní nebo protipovodňová opatření. Suma klesá od roku 2014, méně se investuje zejména do cest. Naopak peníze utracené za ekologická opatření vzrostly na 59 milionů korun. Výměra loni ukončených 151 komplexních pozemkových úprav činila 72 919 hektarů. V soutěži letos zvítězily v kategorii opatření ke zpřístupnění pozemků kolejové polní cesty v Sovenicích na Nymbursku. Nejlepší protierozní a vodohospodářská opatření byla zhotovena v Horní Lipce na Orlickoústecku, která získala i cenu SPÚ. Za nejlepší opatření k ochraně a tvorbě životního prostředí byla vyhlášena výsadba lokálního biokoridoru v Bludově na Šumpersku. Cenu veřejnosti získalo vodohospodářské opatření ve Rtyni nad Bílinou na Teplicku. Do soutěže bylo letos přihlášených 62 projektů, což je meziročně o třetinu méně. Od příštího roku se soutěž změní, novou Cenu krajiny bude zastřešovat i Ministerstvo zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down