04.06.2007 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na prachatické přehlídce se představí desítky vín a sýrů

Při čtvrtém ročníku národní přehlídky sýrů a vín, která se bude konat od pátku do soboty v Prachaticích, mohou návštěvníci ochutnat přes 80 druhů vín a 60 vzorků sýrů od výrobců z celé republiky. Letošní novinkou je kuchyňské studio vedené šéfkuchařem Petrem Stupkou, který předvede i netradiční úpravy sýrů.

Akce, která svým zaměřením u nás nemá obdoby, chce propagovat kvalitní sýry a vína tuzemské produkce. Představí 23 vinných sklepů většinou z Moravy a devět výrobců sýra. Je zaměřena nejen na odborníky, ale na všechny labužníky a milovníky gastronomie. "Hlavním úkolem je výchova a osvěta v oblasti vinařské a stravovací kultury. Jde o to se trochu zklidnit a soustředit se na kvalitu a výjimečnost jednotlivých výrobků," uvedl ředitel a hlavní organizátor přehlídky Michal Kočan.
Víno a sýry zaplní radniční sál, sklepy, arkády a další historické prostory včetně náměstí. Součástí je odborný a doprovodný program, například vedoucí oddělení pro víno ministerstva zemědělství Antonín Králíček promluví o legislativě vinohradnictví a vinařství a možnostech získání podpor, vinař a básník Ctirad Králík přednese své básně o víně a vinohradech a lidé uvidí rovněž ukázky správného servírování. Uskuteční se také tradiční aukce archivních vín, jejíž výtěžek tentokrát podpoří činnost Střední vinařské školy ve Valticích. Na náměstí budou lidé moci ochutnat ještě ovocné pálenky a dámské likéry. "Většina z nich dostala ocenění Národní známka kvality KLASA," upozornil Kočan.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down