13.01.2010 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na propagaci ve třetích zemích

Brusel schválil podporu pro další programy na propagaci potravin ze členských zemí Evropské unie na trzích třetích zemí. Připomeňme, že z celé České republiky uspěl v tomto směru za celou dobu, kterou jsme členy unie, pouze Český svaz včelařů.
Z dvaceti předložených programů jich Evropská komise schválila v konci uplynulého roku jen deset. Brusel hradí polovinu výdajů, což tentokrát celkem představuje 11,1 milionu eur. Schválené programy pocházejí od skupin producentů či nevládních organizací z Francie, Řecka, Itálie, Litvy, Polska, Portugalska a Rumunska.

 Programy se týkají hlavně produktů se značením původu a se zeměpisným značením, a to vína, ovoce, zeleniny, masa, alkoholických nápojů, olivového oleje a biopotravin. Tak například řecké subjekty chtějí propagovat biopotraviny (v Rusku, Norsku a na Středním východě), z Francie a z Litvy uspěly žádosti na podporu alkoholických nápojů (v Číně, Severní Americe, Rusku a na Středním Východě), z Itálie na olivový olej (v Indii) a víno (v Japonsku), polští producenti budou s pomocí Bruselu propagovat své hovězí, telecí a vepřové maso (v Číně, Rusku, Jihovýchodní Asii a na Ukrajině).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down