Na růst poptávky jsou obchody připravené, evidují ho jen některé

Na zvýšenou poptávku jsou tuzemské obchody s potravinami připravené. V souvislosti s novými vládními opatřeními, zejména uzavřením škol, ji ale zatím zaznamenaly jen některé, zejména e-shopy. Neočekávají ani citelný výpadek některého zboží kvůli případným problémům s dodávkami ze zahraničí. Vyplývá to z ankety.

Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáše Prouzy stejně jako ve zbytku Evropy v prodejnách nejsou k dostání jen dezinfekční gely. "K obavám nebo panice proto není žádný důvod," sdělil.
Prodejny Penny nyní evidují mírně vyšší zájem o ovoce, především citrusové plody. "Všechny naše prodejny jsou dobře zásobované. Máme krizový tým, který se připravuje na všechny situace, ať už po stránce personální, logistické nebo zásobování prodejen. Na našich prodejnách doposud nenastala situace, že by zcela chyběl nějaký segment zboží," řekl mluvčí společnosti Penny Market Tomáš Kubík. Mírně zvýšené nákupy zaznamenaly velkoobchody Makro, uvedla mluvčí řetězce Romana Nýdrle.
"V minulých dnech se situace uklidnila, nicméně v posledních hodinách opět zaznamenáváme výrazný nárůst zákazníků a jejich zájem zejména o suché potraviny. Aktuálně je velmi obtížné predikovat přesný vývoj, ale reálně očekáváme, že budeme čelit jejich výpadkům," řekl jednatel společnosti Globus Bronislav Matyšek. Podle mluvčí společnosti Billa Dany Bratánkové přetrvává zájem například o trvanlivé potraviny a balené vody. Zásoby jsou podle ní ale v dostatečném množství zajištěny a supermarkety jsou schopny pokrýt i větší poptávku, pokud by to situace vyžadovala, řekla.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down