15.11.2006 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Setuzu byl podán návrh na exekuci

Návrh na exekuci ústecké potravinářské firmy Setuza podal vládní kabinet. Stát má vůči Setuze přibližně čtyřmiliardovou pohledávku. Toto rozhodnutí premiér Mirek Topolánek vysvětlil důvody ekonomickými, bezpečnostními a mezinárodními. Na ministerstvu zemědělství podle něj totiž leží žádost Evropské komise o vysvětlení možné nedovolené podpory Setuzy.

Bezpečnostní důvody premiér blíže neupřesnil. Zvolený postup podle něj vláda konzultovala i s opozicí. Podle serveru Aktuálně.cz. má vláda podezření, že nedávný prodej společnosti byl jen fiktivní. Původní vlastníci, podnikatelé kolem Tomáše Pitra, ji tedy stále ovládají. Setuza patřila skupině podnikatelů kolem Pitra a zavražděného Františka Mrázka. Manažerská společnost M.L. Moran ji získala na podzim.
Setuza se exekuci brání, podle ní ji soud nemůže prohlásit, protože o platnost pohledávky se vedou spory. Předsedkyně ústeckého okresního soudu Eleonora Studničná potvrdila, že soud se vládním návrhem bude zabývat. Źádné podrobnější informace o exekuci však neposkytla, protože jí to nedovoluje občanský soudní řád.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down