Severočeští zemědělci mají dostat od státu za zaorané ozimy náhrady ve výši 45 milionů korun. V Ústeckém kraji museli pěstitelé zaorat 6250 hektarů obilovin a 5058 hektarů řepky olejné, přičemž nejhůře dopadli zemědělci na Litoměřicku a Lounsku.
Na peníze zemědělci čekají už od jara. "Potřebovali jsme prostředky na nákup osiva a vůbec provoz už před pěti měsíci. Samozřejmě každá koruna je dobrá. Teď bychom peníze použili na zaorání nevzešlé řepky," řekl zemědělec Karel Přibyl z Lounska.