Na síť pivních stezek potřebuje Svaz malých pivovarů asi dvě miliardy korun

Projekt pivních stezek by mohl fungovat do tří let, pokud iniciativu Českého svazu malých nezávislých pivovarů podpoří v rámci turistické podpory stát. Část peněz by mohl svaz získat z evropských fondů. K realizaci tohoto projektu, jehož cílem je propagace tradičního českého řemesla a přilákání více turistů do českých a moravských regionů, jsou třeba více než dvě miliardy korun, uvedl prezident svazu Jiří Fusek.

Některé pivovary lokální pivní stezky již mají, dodal Fusek a poukázal na to, že snahou svazu je jejich počet zvýšit a navzájem propojit. Domnívá se, že pivovarnictví má v Česku velkou tradici a ve světě dobré renomé, a toho by se mělo plně využít. Pivní turisté podle něj zahlcují vesměs pouze Prahu a mimo hlavní město vyjíždějí jen výjimečně. A svaz by tak chtěl turisty vylákat i za hranice hlavního města a ukázat jim historii pivovarnictví v maximální šíři.
Na turisty tak brzy budou čekat speciální okruhy obsahující například exkurze v pivovarech a jejich muzeích, cyklostezky, návštěvy vybraných pivnic a restaurací, seznámení se s historií regionu, samozřejmostí by měly být i dostatečné ubytovací kapacity a nabídka volnočasových aktivit, vysvětlil Fusek.
Pivní stezku loni například otevřel pivovar Černá Hora na Blanensku. Má formu cyklistické stezky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *