02.04.2003 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Slovensku bylo schváleno pro Sapard 78 projektů

Slovenká Agentura Sapard schválila do konce března pro Slovensko 78 projektů s finanční dotací 420,6 milionu korun. Celkem bylo do tohoto programu předloženo 154 projektů v souhrnném objemu 907,31 milionu slovenských korun. informoval o tom ředitel agentury Vadim Haraj.

Do konce roku Haraj předpokládá, že bude předloženo kolem 350 projektů. Na tyto žádosti by měly podle něj stačit prostředky, které Slovensko získalo z unie v letech 2000 a 2001. V současnosti má fond k dispozici na realizaci programů 1,93 miliardy Sk.
Relativně malý zájem slovenských zemědělců o prostředky z programu Evropské unie Haraj odůvodnil komplikovanějším způsoben vypracování projektů. "Podnikatelé nebyli zvyklí na přísnější režim předkládání projektů," uvedl. Pro podnikatele bylo jednodušší požádat resort zemědělství o národní dotace, protože tento systém je administrativně méně náročný. Slovenští zemědělci budou moci podávat žádosti o prostředky z programu Sapard do února příštího roku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down