30.06.2004 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Slovensku zápasí s nedostatkem másla

Zatímco slovenští výrobci vyvážejí kvůli výhodnějším cenám větší množství másla do zemí Evropské unie, na pultech slovenských prodejen tento produkt chybí. To se může podle některých výrobců a prodejců v příštích týdnech projevit zvýšením ceny másla.

Mlékárny vyvážejí máslo do zemí Evropské unie, protože dostanou asi o 40 korun více za kilogram než v domácí síti odběratelů, kam je prodávají za sto korun. A to se nemůže nikdo divit, soudí generální ředitel jednoho z největších výrobců másla Sole Slovakia Rudolf Petrovský. Také této firmě se propadly dodávky másla o 40 procent z objemu 20 tun týdně. Úbytek její produkce ale může zčásti souviset se zvýšením produkce výrobků ze zakysaného mléka.
Na nedostatek másla v menších prodejnách i v obchodních řetězcích poukazují například obyvatelé Bratislavy. Také zaznamenali zúžení sortimentu tohoto výrobku. Naopak lepší situace je ve středním Slovensku. Máslo nechybí zatím spotřebitelům kupříkladu v Turčianských Teplicích nebo Banské Bystrici.
Slovenští prodejci a obchodníci odhadují, že by v příštích týdnech mohla cena másla stoupnout o 25 až 30 procent. Situace však nemusí být tak dramatická, zákazníci by mohli nahradit konzumaci másla při jeho vysoké ceně levnějšími rostlinnými tuky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down