11.11.2002 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Tachovsku obnovuje evropský program Sapard polní cesty

Dotace na obnovu polních cest z evropského programu Sapard využilo Tachovsko jako jeden z prvních regionů v ČR. Cesty zajišťují vstup na pozemky, na nichž jsou vyřešeny restituce. Po výstavbě nových komunikací tak už veřejnost nebude muset chodit po pozemcích soukromníků, řekl minulý týden Vladimír Kliment z Okresního pozemkového úřadu Tachov.

Na 750metrovou asfaltovou cestu ve Vrbicích a 400metrovou komunikaci v Kohoutově dal Sapard pozemkovému úřadu 4,8 miliónu korun, což je více než letošní rozpočet úřadu. "Tyto cesty zajišťují přístup na scelené pozemky nových vlastníků a do okolíních vesnic a lesů a plní významnou krajinotvornou a protierozní funkci," dodal Kliment. Stavba u Vrbic bude ukončena na jaře a ve stejné době začne druhý projekt v Kohoutově. Sapard chtěl prostředky na meliorace a pozemkové úpravy začít poskytovat až v roce 2003. Vzhledem k tomu, že bylo málo projektů na ostatní tři dotační tituly a obce už měly na polní cesty připravené projekty, začal poskytovat milióny korun už od října. "Zájem o tyto peníze je po celé ČR obrovský," řekl Kliment, který tak vysvětlil, proč okres nedostal další peníze na více než 10 připravených projektů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down