Na trhu medem se vyhrocují spory

Obchodníci s medem se dostali do sporu se státními úřady. Dovozci tvrdí, že je státní kontroly bezdůvodně šikanují a působí jim škody. Úřady naopak trvají na tom, že dovážený med je často nekvalitní. V tomto sporu padla již první žaloba. Jak informují dnešní Hospodářské noviny, největší tuzemský obchodník s medem, firma JSG Food, zažalovala Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci. Má za to, že inspekce bezdůvodně poškodila její jméno.

Dovozci medu tvrdí, že je státní kontroly neodůvodněně napadají za to, že dovážený med bývá často nekvalitní a tím je poškozují. Tuzemský obchodník medu JSG Food dokonce podal žalobu na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, informují Hospodářské noviny.
Inspekce údajně v dubnu zveřejnila, že firma JSG Food prodávala med, do kterého přidávala třtinový cukr. To však obchodník s medem nepovažuje za překročení předpisů, protože normy limit pro takovou látku vůbec nestanoví. Další firma, která má výhradu proto státní kontrole, je Moraviaprodukt. Její ředitel Lubomír Češka adresoval stížnost Státní veterinární správě, která zadržela jeho zásilku medu z Ukrajiny. Přitom žádnou závadu neshledala, jen přišla o peníze, uvedl Češka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *