Na Trutnovsku zachvátil požár stáje, uhynulo asi 150 krav

Asi 150 krav uhynulo dnes večer při požáru stájí u Zlaté Olešnice na Trutnovsku. Zranil se i jeden člověk, nadýchal se kouře. Nejednalo se o hasiče. Uvedla to mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Na místo podle informací na webu hasičů dorazilo deset jednotek se zhruba dvěma desítkami kusů techniky. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř. Škoda se podle prvních odhadů hasičů bude pohybovat v řádech milionů korun.

Ve stájích o rozměrech 90 x 15 m bylo zhruba 160 jalovic. "Asi deset jich uteklo. To znamená, že vevnitř bohužel uhynulo 150 krav," uvedla Götzová. Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 19:00 a zásah zřejmě potrvá až do nočních hodin. "Nemůžeme zasahovat zevnitř. Konstrukce té stáje se začíná hroutit, takže pohyb uvnitř by byl pro nás nebezpečný," řekla mluvčí hasičů. Požár je ale podle informací hasičů lokalizován, takže se oheň dál nešíří. Hasiči ve Zlaté Olešnici zřídili čerpací stanoviště u retenční nádrže a vozí k místu kyvadlově vodu. K požáru ji dostávají asi 200 metrů dlouhým vedením, uvedli na twitteru.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down