13.09.2006 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Ukrajině prosazují chov drůbeže

Drůbeží maso je pro ukrajinské spotřebitele s nízkými příjmy finančně nejdostupnější. To má vliv na rozvoj chovu drůbeže. Chov drůbeže prosazuje i ukrajinské ministerstvo zemědělství. Počet drůbeže na Ukrajině se od konce minulého roku do začátku září zvýšil o 29 procent na 198,2 milionu kusů, uvedl ukrajinský státní statistický výbor.

Na začátku letošního roku se tam chovalo 152,8 milionu kusů drůbeže. V roce 2000 chovala Ukrajina 126 milionů jedinců, v roce 1990 to bylo 255 milionů a o deset let dříve 223 milionů kusů drůbeže. Ukrajinské ministerstvo zemědělství zopakovalo, že je potřeba produkci drůbeže zvyšovat kvůli dostupnosti jejího masa pro finančně slabší vrstvy obyvatel.
Podle statistického výboru dosáhla ukrajinská produkce masa včetně drůbežího za leden až srpen 1,5 milionu tun. Proti stejnému období roku 2005 to představuje nárůst o šest procent.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down