15.02.2012 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na veletrhu Biofach jsou i české firmy

Na největším mezinárodním bioveletrhu BioFach v německém Norimberku se ode dneška do soboty představuje společným stánkem české ministerstvo zemědělství společně s deseti tuzemskými firmami. Další tři subjekty se budou na výstavě prezentovat samostatně.

Podle ministra zemědělství Petra Bendla je výstava vedle prezentace českých farmářů a potravinářů, kteří se věnují ekologickému zemědělství, výrobě biopotravin a biovýrobků, příležitostí pro navázání obchodních kontaktů. To, že se Česká republika BioFachu účastní již popáté, podle ministra dokládá rostoucí zájem českých zemědělců a zákazníků o ekologické zemědělství a bioprodukty.
Ve společné české expozici se představí firmy Amylon, Biopark, Cannabis Pharma-derm, CLS-Caspian Logistics Services, Extrudo Bečice - Knuspi, Euroosivo, Polabské mlékárny, Solex-Agro a firma Úsovsko. Zastoupení bude ve stánku mít také Pro-bio Svaz ekologických zemědělců. Samostatně v komoditně zaměřených halách budou firmy Lifefood Czech Republic, Pro-bio a firma Racio.
Loni se veletrhu zúčastnilo přes 2500 vystavovatelů a navštívilo jej bezmála 45 000 návštěvníků ze 128 zemí. Tradičně je na veletrhu udělována cena za nejlepší biovíno či nejlepší olivový bioolej. Ekologických farmářů i půdy obhospodařované podle pravidel ekologického zemědělství v Česku přibývá. Podle zásad ekologického zemědělství hospodařilo loni v srpnu 4022 zemědělců, zatímco na začátku roku 2011 jich bylo 3517. Plocha ekologicky obhospodařovaných pozemků ve stejném období vzrostla ze 448 202 na 483 176 hektarů.
Podíl ekologického zemědělství na celkové výměře zemědělské půdy se tak v České republice zvýšil z 10,55 procenta na 11,4 procenta a patří k nejvyšším v Evropě. Biopotraviny přesto na tuzemském trhu s potravinami mají podíl necelé jedno procento, většina z nich navíc stále pochází z dovozu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down