Na třetím ročníku oborového veletrhu G + H se představili významní dodavatelé gastronomie a hotelnictví ze sedmi zemí, vedle České republiky přijeli také z Itálie, Maďarska, Polska, Rakouska, Slovenska a Velké Británie. Partnery veletrhu byly společnosti Makro, Starobrno, Bohemia Deli, Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR, Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Asociace hotelů a restaurací ČR. Nejvíce firem prezentovalo potraviny a nápoje pro odběratele v gastronomii. Rozsáhlou expozici s nabídkou více než třicet tuzemských producentů – držitelů značky Klasa – připravil Státní zemědělský intervenční fond. Nechyběli mezi nimi ani vystavovatelé v oboru maso, mléko, pivovary, nealkoholické nápoje, zelenina, těstoviny a koření. Informoval o tom Martin Střítecký z Veletrhů Brno.
V expozici oficiální účasti z Dolního Rakouska se představilo devět dodavatelů pro segment Horeca. Technologické části veletrhu dominoval sortiment zařízení a vybavení pro velkokapacitní kuchyně, představila se i řada dodavatelů nábytku a interiérového vybavení restaurací i hotelů, dále specializovaný software, služby pro HORECA trh a zástupci dalších oborů. Samostatnou prezentaci čtyřiceti producentů vína uspořádal Vinařský fond ČR.
Na stánku největšího vystavovatele společnosti Makro byly obrovským magnetem prezentace tří kuchařských es. Šéfkuchaři Vito Mollica, Jiří Štift a Michal Göth jsou nejvýše hodnoceni nejen odbornou veřejností, ale i hosty našich restaurací v Maurerově výběru Grand restaurant. Své umění předvedli v prezentacích zaměřených na úpravu ryb a darů moře, italskou kuchyni a přípravu zážitkové gastronomie. Všichni tři se shodli, že tím úplně nejdůležitějším jsou kvalitní suroviny, protože do špičkové kuchyně patří jen špičkové ingredience.
Odborný doprovodný program zahrnoval mimo jiné i seminář Podpora rozvoje podnikatelského prostředí, vzdělávání podnikatelů a zvyšování kvality poskytovaných služeb v cestovním ruchu. V rámci veletrhu proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků prestižních soutěží Zlatý pohár PIVEX – PIVO 2007 a Grand Prix VINEX 2007.
Součástí veletrhu G + H bylo třídenní finále 13. ročníku soutěže Gastro junior Brno 2007 – Nowaco Cup pořádané jako Mezinárodní mistrovství ČR mladých odborníků v gastronomii. Na pódiu pavilonu C představilo 94 studentů odborných škol v oborech kuchař, číšník a cukrář z celé České republiky i zahraničí.