01.09.2006 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na veletrhu Zelený svět převládají dřeviny a trvalky

Na dvoudenním veletrhu Zelený svět, který dnes začal na brněnském výstavišti, se vystavuje zboží 45 firem z šesti zemí světa. Trend této akce se mění, firmy méně prezentují řezané květiny, zato více se orientují na prodej okrasných dřevin a trvalek, uvedl viceprezident pořádající Asociace zahradnického výstavnictví Jaroslav Hunkes.

Veletrhu, jehož rozloha letos poprvé přesáhla tisíc metrů čtverečních, se účastní firmy ze Slovenska, Polska, Německa, Nizozemska a Francie.
V sortimentu vystavovaného zboží lze nalézt kromě dřevin, půdní substráty, rašeliny a hnojiva, květináče, zavlažovací systémy nebo skleníků. Raritou letošního ročníku je prezentace mrazuvzdorných palem, které pocházejí z Číny a kterým nevadí silný mráz ani sníh. Pro laickou část návštěvníků je dnes i v sobotu odpoledne připravena ukázka aranžování květin v podání mistra a mistryně republiky ve floristice.
Zahradnické veletrhy se pořádají několikrát do roka také v Olomouci, ty jsou ale zaměřeny na koncové spotřebitele. Zelený svět se snaží oslovit především velkoobchodníky a dodavatele zemědělských substrátů a zahradní techniky, vysvětlil Hunkes.
Souběžně s veletrhem dnes začal také dvoudenní den otevřených dveří společnosti Agro Brno-Tuřany. Firma, která jinak své zboží nabízí jen velkoobchodům, zpřístupní veřejnosti své okrasné a ovocné školky v Brněnských Ivanovicích a Dolních Heršpicích. Právě v těchto halách se veletrh Zelený svět konal až do loňského ročníku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down