Na Vysočině bylo ve středu 16 požárů v přírodě, způsobily škodu za milion korun

Na Vysočině likvidovali hasiči ve středu 16 požárů v přírodě, které způsobily celkovou škodu za milion korun. Nejčastěji hořela sklízená pole, kvůli závadě techniky nebo cizímu tělesu v žacím stroji. Na čtyřech místech byl vyhlášený druhý stupeň požárního poplachu, největší požár byl u obce Suchá na Jihlavsku, sdělila Nikola Pátková z hasičského záchranného sboru kraje.

"Zásahem hasičů byl uchráněn majetek v hodnotě 2,5 milionu korun," uvedla Pátková. U Suché hasiči likvidovali požár patnáctihektarového pole, způsobil ho kámen v žacím stroji. Škoda tam byla za 300 000 korun. Podobnou výši škody způsobil požár pole u Lukavce na Pelhřimovsku. Obilná pole hořela také u Obrataně na Pelhřimovsku nebo u Myslibořic na Třebíčsku. Vysočina patří mezi kraje, kde je podle meteorologů kvůli suchu vysoké nebezpečí vzniku požárů, jejich výstraha platí do odvolání. Podle webu krajských hasičů požárů v přírodě přibývá. Od pondělí do středy je už na Vysočině hasili na více než třech desítkách míst, za celý minulý týden měli takových výjezdů 28.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down