12.10.2021 | 05:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Vysočině začínají podzimní výlovy

Na Vysočině začínají podzimní výlovy, podle oslovených rybářství je letošní poptávka po rybách lepší než před rokem. Žďárské rybářství Kinských připravuje výlov Veselského rybníka na předposlední říjnový víkend. Slavnostní výlov Štěpnického rybníka v Telči na Jihlavsku bude 30. října, organizuje ho Rybářství Nechvátal.

Výlov Štěpnického rybníka v Telči s programem pro veřejnost se koná každý rok. "Pokračujeme v tradici, která tady funguje pětadvacet, možná skoro třicet let," řekl dnes novinářům Pavel Nechvátal. Podotkl, že pouze vloni musela být doprovodná část výlovu zrušená kvůli epidemii. Rybník se podle něj na takové akce hodí, protože je z hráze od zámku dobře vidět. "Já říkám, že začínáme požehnáním a končíme pasováním," uvedl Nechvátal. Pasování se týká mladých rybářů. U rybníka se budou prodávat rybí speciality včetně rybí polévky a také živé ryby. Ze Štěpnického rybníka rybáři pravidelně vyloví něco přes deset tun ryb, odvážejí je na sádky. "Zatím to vypadá, že nebude takový blázinec, co byl loni. Začíná se to trochu lepšit," řekl Nechvátal k vyhlídkám na odbyt. Uvedl, že před rokem na trhu konkurovaly levné polské ryby. Rybářství Kinských ve Žďáru nad Sázavou na podzim zatím lovilo ryby v menších rybnících. Výlov Veselského rybníka bude 23. a 24. října, lidé si tam mohou ryby také koupit. Lovit tentokrát rybářství bude ryby i z rybníka Velké Dářko, který má výměru 206 hektarů. Termín tohoto výlovu podle vedoucího rybářství Petra Kulhánka zatím nebyl stanovený.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down