Na výstaviště do Brna přijede nejvíce hospodářských zvířat v historii

Do předcovidové podoby se na brněnské výstaviště vrací veletrh pro živočišnou výrobu Animal Tech, Národní výstava hospodářských zvířat a Národní výstava myslivosti, které se uskuteční od 22. do 26. dubna. V některých ohledech budou tyto výstavy rekordní, a to díky tomu, že na brněnském výstavišti bude 1000 hospodářských zvířat, což je dosud nejvíce. Zároveň v sobotu oslaví Českomoravská myslivecká jednota 100 let od založení, řekl na tiskové konferenci ředitel těchto veletržních akcí Petr Maliňák.

Tradiční čtyřdenní formát Veletrhy Brno upravily na žádost myslivců, protože v sobotu uplyne přesně 100 let od založení jejich jednoty. "Veletrhy jsou zcela plné a jsme rádi, že v této obtížné době jsou v dobré kondici. I když se jedná o národní výstavy, mají mezinárodní přesah a mezinárodní účast," řekl obchodní ředitel Veletrhů Brno Lukáš Helan. Doplnil, že Veletrhy jednají s příslušnými asociacemi, aby bylo možné příští rok v dubnu po šesti letech obnovit veletrh zemědělství a zemědělské techniky Techagro. Národní výstava myslivosti zaplní pavilony G1 a G2 a volné plochy. V Brně bude k vidění výstava, kterou už myslivecká jednota představila v Národním muzeu a po veletrhu se část přesune na Špilberk, kde bude až do konce roku. "Podařilo se nám na oslavy 100 let do Brna shromáždit největší a nejvýznamnější trofeje z Česka za posledních 100 let, 30 trofejí dovezou i Slováci," řekl Jiří Janota z Českomoravské myslivecké jednoty. Návštěvníci uvidí také například mistrovství Evropy ve vábení jelenů, trubačské koncerty, historii bažantnictví na Konopišti a v Židlochovicích, ukázky sokolnictví a ukázky z kynologie. Najdou zde také veškeré lovecké potřeby a doplňky. V neděli se na volné ploše uskuteční soutěž dřevorubců v timbersportu, jejíž součástí je kvalifikace na mistrovství ČR.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down