19.08.2004 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Výstavišti Flora se prezentují i nebezpečné plevelné rostliny

Mezinárodní výstavy květin Flora v Olomouci, která je ve znamení okrasných dřevin, růží, gladiol, lilií a jiřinek, se účastní 96 vystavovatelů, zejména tuzemských. Díky zpřístupnění botanické zahrady Univerzity Palackého mohou návštěvníci vidět kromě květin i nebezpečné plevelné rostliny. Podle mluvčí Výstaviště Flora Zuzany Studené jde o ojedinělou expozici rizikových rostlin, jako jsou bolševník, křídlatka, konopí, ambrozie a další druhy agresivních či jedovatých rostlin.

Velký zájem projevili návštěvníci o expozici bonsají, ve které jsou vystaveny různé druhy z Asie i Evropy. Nejmenší vystavené bonsaje lze udržet na prstě. Nejvzácnějším exponátem je asi dvě stě let starý tis z Japonska, sdělila Studená. Návštěvníci často také zamíří do subtropického skleníku, kde jsou vystaveny masožravé rostliny.
Prostory hlavního pavilonu A zaplavila pestrá směs školkařských okrasných výpěstků a květin vrcholného léta. Pavilon H je zase zaměřen na sušené květiny a pavilon G je dějiště Letních zahradnických trhů, kterých se letos účastní 163 firem.
Vystavovatelé prezentují své výpěstky na 1698 metrech čtverečních výstavní plochy. Mezinárodní výstava květin Flora a Letní zahradnické trhy potrvají do neděle 22. srpna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down