Na výstavišti v Brně o víkendu začíná výstava hospodářských zvířat

Zhruba 1000 kusů skotu, prasat, ovcí, koz a koní přivezou chovatelé na Národní výstavu hospodářských zvířat, která v neděli začíná na brněnském výstavišti. Ve stejný den tamtéž začne i veletrh Animal Tech a Národní výstava myslivosti. Pořadatelé to uvedli na tiskové konferenci.

Chovatelé s vystavovanými zvířaty zcela obsadí pavilony P a F, které se tak promění na čtyři dny v improvizované stáje. "Prostor brněnského výstaviště je unikátní, protože poskytuje zázemí pro dobré i špatné počasí. Podlaha obou pavilonů je pokrytá neklouzavým materiálem kvůli bezpečnosti zvířat. Navíc je na výstavišti i dobré zázemí pro obchodní jednání, podobně kvalitní podmínky by se nám na jiném místě v Česku podařilo jen těžko vytvořit," uvedl David Lipovský z Českomoravské unie chovatelů.
Mezi vystavovanými zvířaty, která se utkají i v řadě národních šampionátů jednotlivých plemen, je 750 kusů skotu, 140 koní, více než 100 ovcí a koz a asi 60 prasat. "Část masného skotu navezeme na výstaviště už v pátek, většinu zvířat ale přivezou chovatelé v průběhu soboty. Bude to 42 kamionů se zvířaty," upřesnil Lipovský.
Teprve podruhé se společně s Národní výstavou hospodářských zvířat bude konat i veletrh Animal Tech, kterého se letos zúčastní dvě stovky vystavovatelů, výrobců a dodavatelů technologií pro živočišnou výrobu.
Pavilon G1 obsadí Národní výstava myslivosti, která kromě prodejních expozic vybavení pro myslivost a pohyb v přírodě zahrnuje i osm doprovodných výstav.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down