Na Zahradě Čech v Litoměřicích začala další výstavní sezóna

Na Zahradě Čech v Litoměřicích začala 10. dubna další veletržní sezóna. Tradiční jarní výstava nabízí sortiment pro zahrádkáře, kutily, chalupáře a pěstitele. Výastava Tržnice Zahrada Čech potrvá do 14. dubna.

Mezi sortimentem je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí, zahradní technika a nábytek, hnojiva, postřiky, potraviny, přírodní léčiva. Vyberou si i chalupáři a lidé, kteří dávají přednost relaxaci na zahradě před prací na záhonku.
Stejně jako v předešlých dvou letech je výstava Tržnice Zahrady Čech spojena v jeden termín s výstavou Bydlení na Zahradě Čech. Celé výstaviště zaplnilo 350 prodejců ve všech venkovních sektorech i pavilonech. Nejdůležitější zelený materiál nabízí 32 zahradníků, zahradnický sortiment pak 20 prodejců a 24 řemeslníků.
Kromě oblíbených stromků, keřů, cibulek si návštěvníci mimořádně mohou koupit exotický strom Jaboticaba, japonské srdčité ořešáky, moruši černou či keře Hovenia dulcis. V nabídce jsou také například pachové ohradníky či kapři koi, kteří obývají řadu zahradních jezírek.
S ohledem na to, že za týden jsou Velikonoce, expozice připomínají tento jarní svátek. Na programu jsou také velikonoční workshopy, které budou v sobotu v odpoledne před hlavním pódiem. Nejmenší návštěvníci si budou moci uplést pomlázku, pomalovat kraslice či ozdobit perníčky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down