18.09.2014 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na zahrádkách vítězí nenáročné druhy plodin

Zahrádkáři si chtějí pěstování co nejvíce ulehčit a co nejvíce přizpůsobit dětem. Ukazuje se to podle poptávky po zboží nabízeném na litoměřickém veletrhu Zahrada Čech. Zájem je o beztrnné ostružiny, žluté maliny, sladké víno a také o český česnek. Na popularitě získávají netradiční stromky jako oskeruše či kdouloně.

Branami litoměřického veletrhu procházejí opět převážně starší lidé. "Návštěvnost plní naše očekávání, zda se nám podaří překročit 80 000 osob z loňska, zatím neumíme předpovědět," řekla mluvčí Zahrady Čech Michaela Mokrá. Kromě tradičního českého česneku letos pozornost vzbuzují finské vany a také zahrady.
Návštěvníci si mohou prohlédnout sedm projektů zahrad a podívat se tak, co za nejlepší považují sami zahradní architekti. Lidé se mohou posadit doprostřed jezírka nebo projít po chodníčku z barevných sklíček. Pěstitelé a zahradníci jsou se zájmem spokojeni. Dobře se prodávají druhy, které jsou nenáročné, nepotřebují příliš hnojení, přesazování a jinou speciální péči. "Museli jsme dokupovat beztrnné ostružiny, lidé se hodně ptají na žluté maliny, sladké víno pro děti," řekla prodejkyně. Právě s ohledem na děti vybírají majitelé zahrad sazenice, stromky, ale třeba i zahradní nábytek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down