22.09.2000 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na zelenou naftu zatím vyplaceno 203 milionů

Prostřednictvím vratky šedesáti procent spotřební daně za tzv. zelenou naftu získali zemědělci ke konci srpna 203 milionů korun. Jde o vratku, kterou žadatelé nárokovali za nakoupenou motorovou naftu nebo bionaftu v měsících duben až červen letošního roku. Vrácení části spotřební daně mohli zemědělci požadovat až za naftu nakoupenou po 1. dubnu 2000.

Podle Jiřího Felčárka z tiskového oddělení ministerstva zemědělství každý měsíc pozvolna narůstá objem takto vyplacených peněz. Zatímco v červnu bylo zemědělcům na zelenou naftu poukázáno 45,3 milionu korun, za červenec to bylo 73,1 milionu korun a v srpnu vzrostla výplata na 84,5 milionu korun.
Nejvíce peněz vrácených za zelenou naftu nahlásilo v rámci celé republiky z osmi krajů (včetně Prahy) Finanční ředitelství v Brně, podle něhož se zemědělcům poukázalo téměř 50 milionů korun. Zhruba 41 milionů korun vyplacených žadatelům eviduje Finanční úřad v Hradci Králové. Nejmenší částky pak uvádí Finanční ředitelství v Praze (1,7 milionu korun) a Ústí nad Labem (8,5 milionu korun).
Celkově se pro letošní rok počítá na zelenou naftu s objemem 1,8 miliardy korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down