Na Zemi živitelce bude 382 vystavovatelů, méně než loni

Na letošním 43. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka se představí 382 vystavovatelů a spoluvystavovatelů, přibližně o 60 méně než loni. Své výrobky představí také 105 obchodníků z 22 zemí. Tradiční akce se uskuteční od 25. do 30. srpna na českobudějovickém výstavišti. Na dnešní tiskové konferenci to řekl ředitel výstaviště Leoš Kutner. "Počet vystavovatelů je závislý i na tom, kolik výstav se uskuteční nejenom v ČR, ale i po Evropě," podotkl Kutner.

Akce je rozdělená do oborových dnů. Čtvrtek bude ve znamení českých pekařů a cukrářů, kteří se například utkají v soutěži o nejhezčí dožínkový koláč. V pátek bude Den českého venkova, kdy budou odborníci diskutovat o podpoře rozvoje venkova a o připravovaných dotačních programech. Organizátoři také plánují diskusi o směřování a rozvoji aktivit českých potravinářů. Na akci budou například i soutěže v pití mléka a pojídání párků.

V sobotu budou Národní dožínky a budou se předávat ceny Potravinářské komory kvalitním výrobcům. V neděli se uskuteční Den zdraví, pondělí je nazývané Vodohospodářským dnem. V úterý akci ukončí Den myslivosti.

Země živitelka dává prostor na předvedení všech odvětví zemědělství. Jde o největší tuzemskou oborovou akci, loni ji navštívilo přibližně 102 000 lidí. Dalšími významnými výstavami v oboru jsou například brněnský veletrh zemědělské techniky Techagro, který loni navštívilo 110 000 lidí, a potravinářský veletrh Salima, kam loni rovněž v Brně přišlo skoro 30 tisíc lidí.

Slavnostního zahájení letošního ročníku Země živitelky by se měli zúčastnit prezident Miloš Zeman a ministr zemědělství Marian Jurečka. Akci podle organizátorů výstavy navštíví mimo jiné i premiér Bohuslav Sobotka.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *