11.08.2006 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Na Zemi živitelce letos přibude cizinců

Letošního ročníku výstavy Země živitelka se v závěru srpna na výstavišti v Českých Budějovicích zúčastní více zahraničních firem než loni.. Výstavy se letos na ploše více než 23 tisíc metrů čtverečních zúčastní celkem 610 tuzemských a zahraničních vystavovatelů. Jak řekla ředitelka společnosti Výstaviště České Budějovice Marcela Payerová, zatímco loni se Země živitelky zúčastnily dvě desítky zahraničních vystavovatelů, letos jejich počet vzrostl na 31.

"Jednoznačně to souvisí s mezinárodní výstavou zaměřenou na družstevnictví. Přijedou k nám zejména slovenské firmy," uvedla.
V Českých Budějovicích se letos představí zahraniční vystavovatelé například z Belgie, Rakouska, Japonska, Itálie, Německa, Švédska, Ukrajiny, Polska či Spojených států. K hlavním tématům výstavy bude i letos patřit zemědělská mechanizace, významnou složkou budou osiváři a krmiváři, chybět nebude ani živočišná výroba a předvádění zvířat, ekologie a ekologické produkty, potravináři, myslivci a rybáři. Expozici v Českých Budějovicích bude mít i Státní zemědělský intervenční fond, který se zaměří především na prezentaci národní značky kvalitních potravin Klasa. Loni výstavu Země živitelka navštívilo téměř 103,5 tisíce lidí. "Letos by mohla účast dosáhnout podobné úrovně," podotkla Payerová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down