Nabídka vodňanských pluhů Servo

Společnost Pöttinger, specialista na výrobu závěsného nářadí, nabízí již na první pohled širokou paletu strojů na sklizeň pícnin, zpracování půdy a setí. Kvalitní zpracování půdy má velký vliv na tvorbu požadovaných půdních vlastností a zlepšení její úrodnosti. Proto nacházíme stále častěji na našich polích moderní stroje označené logem čtyřlístku.

Čtyř- až šestiradličné pluhy Servo 35 S jsou koncipované pro agregaci s traktory do 170 koní. Podle podmínek orby a traktoru je horní závěs nastavitelný ve třech polohách a spodní ve čtyřech polohách. Otočný čep s průměrem 110 mm je uložený v kuželíkových ložiskách. Zvláštností nesených pluhů Servo je šroubovaný profil rámu 120 x 120 mm, který snáší velmi dobře zatížení na krut a na ohyb. Šroubovaná vnější i vnitřní výztuha je umístěna v místě největšího zatížení. Záběr prvního tělesa i tažný bod lze seřizovacím mechanismem Servomatic rychle a exaktně nastavit. Tyto dvě funkce se navzájem neovlivňují, takže dodatečné seřízení je zbytečné.

Požadavky hospodáře z hlediska optimálního využití tahových vlastností traktoru a orby v závislosti na půdních podmínkách řeší pluh s plynule nastavitelným pracovním záběrem Servo Plus. Další předností je zjednodušení orby polí s nepravidelným tvarem a orby v blízkosti sloupů, stromů atd. Záběr pluhu lze měnit i v průběhu orby.

Pluhy Servo Nova jsou vybavené nonstop jištěním každého tělesa proti přetížení. Hydropneumatické jištění umožňuje centrální nastavení jisticího tlaku dle typů půdy a množství kamenů. Každý pár pluhových těles disponuje vlastním vyrovnávacím zásobníkem, což umožňuje orbu bez prostojů s možností výkyvu každého tělesa do výšky až 40 cm a do strany až 20 cm.*

Technické parametry stroje

V mnoha případech je pluh stále tím nejvhodnějším strojem. Pluh dokáže vždy vytvořit vhodné podmínky pro vzcházení osiva. Také při větším výskytu škůdců (např. šneků), nemocí nebo plevele (např. pýru) napomáhá pluh k zajištění půdní úrodnosti. Některé živiny a stopové prvky (např. fosfor a molybden) se nerozpouštějí ve vodě. Proto je nezbytné přesunout je do hlubších vrstev půdy.
Firma Pöttinger je stále více vnímána i jako český výrobce strojů pro zpracování půdy. Závod ve Vodňanech v současné době zaměstnává přibližně 450 spolupracovníků. Výrobní program závodu zahrnuje kompletní montáž pluhů SERVO, diskových podmítačů TERRADISC a FOX, radličkových kypřičů SYNKRO i TERRIA a rotačních bran LION.
Pluhy SERVO s jištěním NOVA umožňují orbu bez prostojů a maximální výkonnost i na kamenitých půdách. Každý pár pluhových těles disponuje vlastním vyrovnávacím zásobníkem, což umožňuje výkyv tělesa až do výšky 40 cm i výkyv do strany. Komfort obsluhy nabízí centrální nastavení jisticího tlaku pro všechna tělesa.
Páskové odhrnovačky jsou mezi našimi uživateli stále oblíbenější.

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down