15.12.2004 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nabídky do tendru na práce u Lesů ČR je třeba předložit do 17. února

Dnes vypsal státní podnik Lesy České republiky výběrové řízení na dodavatele pěstebních a těžebních prací, které se týkají dvanácti procent jeho lesů. Hlavní kritéria, na jejichž základě bude zájemce vybírán, jsou cena, reference a certifikace podle jakostních norem. Nabídky je třeba předložit do 17. února 2005. Informoval o tom mluvčí Lesů ČR Lubomír Šálek.

Informace o tendrech jsou na internetové stránce podniku, zadávací dokumentaci si zájemci mohou vyzvednout na krajských inspektorátech podniku. Tendry se týkají 87 územních jednotek, kde původní smlouvy na dodávky lesnických prací končí závěrem letošního roku. Pětileté kontrakty s vítězi by se měly uzavírat s platností od července 2005.
Podnikatelé kritizují, že výběrová řízení se vypisují až na konci roku. Zdržení Šálek zdůvodnil tím, že proces přípravy výběrových řízení byl složitější, než se předpokládalo. Pomalý postup státního podniku kritizoval i ministr zemědělství Jaroslav Palas. Aby se v lesích hospodaření po 1. lednu nezastavilo, nabídnou Lesy ČR krátkodobé smlouvy do konce června svým dosavadním smluvním partnerům podle starých podmínek.
Státní podnik uklidňuje podnikatele, že žádné omezení těžeb neplánuje. Chce zavést rovné podmínky pro všechny partnery, řekl generální ředitel LČR Kamil Vyslyšel. Do dvou let by se měly tendry uskutečnit i na zbývajících lesních jednotkách.
Novými smlouvami chtějí Lesy ČR převzít do vlastních rukou významnou část obchodu se dřevem, a zlepšit tím výsledky podniku. Podnikatelům se ale postup státní firmy nelíbí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down