14.12.2004 | 12:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nadace Partnerství dá milion korun na sázení stromů

Malé projekty sázení stromů do výše 20 tisíc korun a komunitní projekty Stromu života do výše 120 tisíc korun budou v příštím roce podpořeny programem Strom života Nadace Partnerství. Uzávěrka pro přijímání žádostí do jarního grantového kola je 28. ledna 2005.

V roce 2005 bude podpořeno okolo 45 projektů celkovou sumou přes 1 milión korun. Rozšíření grantového programu Strom života je možné díky novému generálnímu partneru programu – Skanska CZ, úspěšné veřejné sbírce na stromy a dalším partnerům.
Tradiční malé projekty sázení stromů obcemi a neziskovými organizacemi budou letos rozšířeny o tzv. komunitní projekty Strom života. Grantová podpora ve výši až 150 tisíc korun je určena na vznik nových a obnovu stávajících zelených veřejných prostranství, výsadbu stromů podél cyklostezek, na dětských hřištích, vytváření pro veřejnost otevřených školních zahrad apod.
Koordinátor programu Strom života Michal Veselý z Nadace Partnerství k tomu říká: „Nejdůležitější je, aby veřejná prostranství spoluutvářeli jejich samotní budoucí uživatelé. Místní občanská sdružení, školy, nejrůznější spolky a všichni aktivní občané by měli být zapojeni do všech fází projektu. Práce na projektu je potom učí vztahu k prostředí, ve kterém žijí, a vzájemné aktivní spolupráci.“
Nadace Partnerství poskytuje podpořeným projektům nejen finanční podporu, ale také aktivní pomoc a asistenci s přípravou plánovacího procesu. Součástí každého projektu je praktické uplatnění metod komunitního plánování (www.prostranstvi.cz) rozvinutých v České republice Nadací Partnerství. Přípravu a facilitaci komunitního plánování zajistí experti Nadace Partnerství.
Program Strom života bude i nadále udělovat také malé granty na sázení stromů do 20 tisíc korun. Jejich smyslem je podpora výsadby stromů a aktivní zapojení veřejnosti do realizace projektů, které přispějí ke zkvalitnění životního prostředí. „Chceme podporovat zejména vznik místních okrašlovacích spolků a iniciativu škol,“ říká Michal Veselý z Nadace Partnerství.Výsledkem je pak zvýšení zájmu občanů o prostředí, ve kterém žijí.

Nadace Partnerství je nejvýznamnější česká nadace podporující ekologické projekty ve všech regionech České republiky. Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí konsorcia Environmental Partnership. Od svého vzniku v roce 1991 podpořila formou nadačních příspěvků ve výši přes 100 miliónů korun už na 1500 projektů nevládních neziskových organizací a obecních úřadů. Nadace je příjemcem příspěvku do nadačního jmění z Nadačního investičního fondu. Od roku 2004 se Nadace Partnerství sloučila s Nadačním fondem Josefa a Petry Vavrouškových.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down