30.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Náhrada škod z letních záplav

Přibližně 223 miliony korun by měly být kompenzovány škody, které způsobily letošní letní záplavy v zemědělství a v lesním a vodním hospodářství. Následky velké vody byly celkově vyčísleny na 260 milionů korun. Podpory by měly tvořit od 50 procent u zemědělských porostů či ryb až po 100 procent v případě Zemědělské vodohospodářské správy. Návrh předloží vládě ve středu ministerstvo zemědělství.

Největší část škod z letních záplav, zhruba za 135 milionů korun, připadá na státní podniky povodí. Ty mají podle návrhu dostat na nápravu zhruba 128 milionů korun. Druhá největší suma, 55 milionů, by měla jít Zemědělské vodohospodářské správě. Dalšími šesti miliony MZe navrhuje z 95 procent kompenzovat poškození na vodohospodářském majetku Lesů ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down