27.11.2006 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nahradí škody

Do středy 29. listopadu mohou zemědělci, které postihly letošní jarní záplavy, žádat o náhradu škod. O odškodnění se mohou ucházet také uživatelé honiteb, kterým v důsledku březnových a dubnových záplav uhynula zvěř. Informovala o tom tisková mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová s tím, že výše kompenzace zemědělcům bude odstupňovaná podle míry poškození porostů.

Celkově je na dotace na zmírnění škod na polních kulturách a zvěři k dispozici 115 milionů korun. Z toho je 19,5 miliony korun vyhrazeno na odškodnění za letní povodně. V tomto případě se bude finanční pomoc vyplácet poté, až tuto veřejnou podporu odsouhlasí Evropská komise.
Žádosti, jejichž součástí musí být protokol o zjištěných škodách, mohou poškození podávat na příslušné zemědělské agentury – pozemkové úřady. Úplné znění zásad, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod na polních kulturách a zvěři způsobených povodněmi roku 2006, je k dispozici na stránce ministerstva zemědělství www.mze.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down