09.07.2014 | 04:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nákazu antraxem zjistili u koně v Polsku

Ve východním Polsku zjistili nákazu antraxem u mrtvého koně. Dalších šest klisen ze stáda nevykazuje příznaky onemocnění, zůstávají ale v karanténě, řekla v úterý zástupkyně tamního veterinárního úřadu. Dva případy nákazy antraxem přitom ohlásilo v uplynulém týdnu Maďarsko. Zdrojem bylo hovězí maso a onemocnění se přeneslo i na jednoho člověka.

V Polsku nákazu tímto infekčním onemocněním oznámil veterinární úřad ve městě Tomaszów Lubelski při hranici s Ukrajinou. Případná opatření spojená s omezením pohybu zvířat řeší místní úřady. Poslední případ nákazy antraxem Polsko podle údajů Mezinárodního úřadu pro nákazy zvířat (OIE) řešilo v roce 2001.
Antrax je smrtelné onemocnění, které primárně postihuje hospodářská zvířata, přenést se ale může i na člověka. Šíření nákazy hrozí zejména při znečištění vodních zdrojů v důsledku povodní nebo období dlouhého sucha.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down